پارچه تریکو جودون لاکرا

این موضوع را باید خدمت عرض کنم که پارچه تریکو جودون لاکرا  را همانگونه که از اسم آن مشخص است از دو الیاف و نخ لاکرا و جودون تولید می شود که می توان گفت به پارچه حالت کشی داده و البته نه اندازه پنبه لاکرا یا الیاف دیگری که با لاکرا به کار می روند نیست و مقدار حالت کشی آن کمتر است و این به دلیل روش تولید این محصول است، که گزینه خوبی برای تولید تیشرت است.لاکرا به معنی کش می باشد و در تیشرت هر دو رج بافت یک رج کش استفاده میشود.

 


پارچه جودون چیست و چه مشخصاتی دارد؟

دراصل جودون نام یک نوع بافت است. که بوسیله ماشین های گردبافی تولید میشود .در بافت پارچه های جودون از نخ های متنوعی استفاده می شود مثل : نخ پنبه ، لاکرا و پلی استر میباشد که به ترتیب به جودون پنبه، جودون لاکرا و جودون پلی استر شناخته شده اند همچنین هر کدام کاربرد و خواص متفاوتی از یک دیگر دارند که در ادامه به آن اشاره میکنیم. پارچه هایی که بوسیله ماشین گردبافی تولید میشوند اغلب بافت ساده ای دارند اما پارچه های جودون با بافت طرح لوزی شکلی که دارد کاملا متفاوت با دیگر پارچه هاست. می توان گفت دلیل محبوبیت این پارچه به همین دلیل است.
ترکیب پارچه جودون با نخ پنبه یا ترکیب شدن نخ های طبیعی و مصنوعی بافته میشود. اکثر تیشرت های سه دکمه ای که در بازاربه فروش میرسد و موجود است با این پارچه تولید میشود.

انواع پارچه جودون و مشخصات آنها

پارچه جودون پنبه:

بیشترین استفاده در بافت پارچه های جودون پنبه است. نخ پنبه در شکل های متنوعی موجود است. از معروفترین و پرکاربرد ترین نخ پنبه ،نخ پنبه ی شانه و نخ پنبه اوپن می باشد. نخ شانه نسبت به نخ اوپن دارای کیفیت بالاتری است. این پارچه با داشتن بافت خاص سبب گردش بیشتر هوا میشود. پارچه های جودون در اصل یک پارچه چهارفصل هستند و این یکی از دلایل خرید پارچه جودون میباشد.

پارچه جودون لاکرا:

پارچه های جودون مدل کشی هم دارد دلیل کش سانی این پارچه لاکرا است چرا که خاصیت کشسانی را لاکرا به این پارچه میدهد. جودون لاکرا همانطور که از اسمش مشخص است از دو الیاف نخ لاکرا و جودون تولید میشود. جودون لاکرا به دلیل اینکه در تولید آن از نخ لاکرا استفاده شده است باعث شده  قیمت پارچه لاکرا بالاتر از بقیه ی مدل های جودون باشد و همین دلیل اکثرا باعث میشود کمتر مورد استقبال تولیدکنندگان باشد.

پارچه جودون پلی استر:

اغلب پارچه های جودون پلی استر به دلیل سفارش مشتری بافته و تولید میشود چرا که اکثرا پارچه جودون با ترکیب نخ پنبه و لاکرا بافته و تولید میشود. و خیلی کم پیش می آید که بدون سفارش با پلی استر بافته شود.
استفاده کردن از الیاف مصنوعی مانند پلی استر همراه با پنبه باعث افزایش و دوام پارچه می شود و نرمی و لطافت خاصی به پارچه می دهد.

پارچه تریکو جودون لاکرا در تولید کدام پوشاک کاربرد دارند

از جودون برای تهیه و تولید تیشرت تبلیغاتی استفاده می کنند. مدل تیشرت های سه دکمه که با این پارچه تولید شده اند در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود است. پارچه های جودون تولید شده در ایران از لحاظ کیفیتی که دارند قابلیت صادر شدن به کشورهای دیگر را دارند. به دلیل استفاده فراوان این پارچه در تولید پوشاک مردانه (تیشرت) در کشور هایی که قطب تولیید کننده های پوشاک هستند به راحتی می توان صادرات این محصول را انجام داد. در داخل خود ایران نیز تولید کنندگان زیادی خواهان خرید پارچه عمده میباشند چرا که با خرید زیاد پارچه می توان خرید پارچه عمده ارزان را انجام داد.

پارچه مناسب تیشرت را بشناسیم

تولید لباسکار صنعتی و تولیدلباس فرم اداری